پیشنهاد میکنم بنشینیم پای صحبت الهه عزیزی موسس همقدم ایده همقدم به خاطرتغییر ساختار خانواده و شکل جدید زندگی‌ها، کلید خورد. ما تمام تمرکز و فکرمون رو گذاشتیم روی این تغییر رویه‌ای که اتفاق افتاده. در عین حال هم خیلی دوست داشتیم یه اشتغال وسیع ایجاد کنیم. بخصوص برای طبقه خاصی از جامعه (دانشجو). همقدم یه پازل چند تیکست! اولین تکه این پازل موضوع اشتغال وسیع و ایجادش از سطحی پایینتر بود؛ جامعه هدفمون هم فارغ‌التحصیلانی بودن که برای یافتن کار با مشکلاتی از قبیل سابقه کار مواجه بودن. خب نه سابقه کاری وجود داشت و نه سرمایه‌ای. از طرفی روی موضوع کار دانشجویی هم توی ایران خیلی کم کار شده. کار دانشجویی با توجه به موضوع عمیق تفاوت بین نسلها. یعنی نسل z که متولد دهه ۷۰ هستن و خیلی دوست ندارن که کارشون فرم و شکل خاص داشته باشه، دلشون میخواد ساعت کاریشون دست خودشون باشه، مثلا خیلی دوست ندارن دچار یک روزمرگی روتین باشن که ۸ صبح کارت بزنن و تکرار و تکرار ... کاری که منعطف باشه و نیازی به سرمایه نداشته باشه و به نیروی کار دانشجو‌ هم فکر کرده باشه، در عین حال بتونه پلتفرم هم باشه. این یه طرف قضیه. طرف دیگه پازل اون تغییر ساختار خانواده‌ست که در بالا گفتم. بخصوص برای افراد میانسال به بالا که معمولا بخشی از کارهاشون رو فرزندانشون انجام میدادن. حالا ممکنه به دلیل همون تغییر ساختار خانواده تعداد بچه کم باشه یا اصلا بچه‌ای درکار نباشه یا با توجه به نوع و سبک جدید زندگی مهاجرت کرده باشن و حضور فیزیکی نداشته باشن. و این ترافیک زیاد کاری و شهری و یه مسئله خیلی مهمتر اشتغال زیاد خانومها! چرا موضوع اشتغال خانومها را گفتم؟ چون قبلا یه بخشی از کارهای جنبی خانواده رو زنها انجام میدادن، چه در غالب مادر چه همسر و چه در غالب فرزند دختر. الآن یه بخشی از همون مادران و همسران و فرزندان، پا به پای آقایون و حتی بیشتر، بیرون از منزل کار میکنن. که باعث میشه خلاهایی تو زندگی افراد ایجاد بشه. این خلاها رو یه همراه و همقدم میتونه پر کنه! این همراه لزوما قرار نیست تخصص خاصی داشته باشه یعنی میتونه همون کارهایی روکه بچه‌ها برای والدین انجام میدادن رو انجام بده. پس قطعات این پازل شد#اشتغال، تغییر شکل خانواده، ترافیک زیاد و نگاه به دیجیتالی شدن موضوع کار و شکاف بین نسلها. و یه نکته خیلی مهم که باید روش تاکید کنم اینکه البته همقدم قرار نیست جای فرزند یا عضوی از خونواده رو پر کنه ------------------------------------------------ #همقدم #همقدمی #اپلیکیشن_همقدم #استارتاپ_همقدم #یاری #همیاری #قصه_همقدم

ادامه مطلب

غرفه همقدم در نمایشگاه ایران جابکس پراست از جایزه و تخفیف.پس کافیست سری به این غرفه بزنید و بازی کنید و جایزه ببرید. برای بازدید کنندگان از غرفه تخفیف ویژه ای در نظر داریم که بادانلود نسخه مستقیم اپلیکیشن همقدم از وب سایت ،کد تخفیف jobex را وارد کرده و از20% تخفیف ویژه نمایشگاه بهره مند شوید.

ادامه مطلب

دومین نمایشگاه کار ایران جابکس از تاریخ 98/02/02 تا تاریخ 98/02/05 در نمایشگاه بین المللی تهران سالن 38A ،20 و 22 در حال برگزاری می باشد.برای مراجعه به غرفه ی همقدم وآشنایی با نحوه ی خدمات همراهی ما می توانید از غرفه همقدم بازدید کنید. ما را در سالن 38A و غرفه 35 همراهی کنید.

ادامه مطلب

همقدم در جشنواره به رنگ همدلی با موضوعیت معرفی گروه ها و استارت آپ های اجتماعی شرکت کرد.

ادامه مطلب

قرعه کشی کمپین روز مادر با حضور سرکار خانم صدیقه پاکی مادر گرامی انجام شد و برندگان جوایز مشخص شدند.

ادامه مطلب

در روز مادر، همقدم های خوش ذوق مجموعه با اهدای گل بهمراه کارت تبریک،به مادران حاضر در میدان تجریش ،روز مادر را تبریک گفتند. با این کار تبسمی بسیار زیبا را از مادران عزیز شاهد بوده و به یادگار گذاشتیم.

ادامه مطلب

همقدم به مناسبت روز مادر کمپینی ترتیب داده است که به بین افراد شرکت کننده قرعه کشی میکند و به سه نفر اول جایزه میدهد

ادامه مطلب

جشنواره کار صدف در آبان ماه 97 با حمایت پارک فناوری پردیس و دانشگاه علم و صنعت با حضور استارت آپ همقدم و دیگر شرکت های صنعتی، دانش بنیان و شتاب دهنده ها برگزار می شود.

ادامه مطلب

جلسه همقدم با معاون امور اجتماعی استانداری تهران هفته گذشته جلسه ای با حضور مدیر عامل و رئیس هیئت مدیره استارت آپ همقدم و معاون امور اجتماعی استانداری تهران برگزار شد.

ادامه مطلب

روز پنجشنبه همایش بهداشت روان در خانواده در سالن همایش های سازمان مدیریت صنعتی برگزار شد.

ادامه مطلب

مجوز رسمی همقدم از وزارت کار، رفاه و تامین اجتماعی مجوز رسمی شرکت آرامش آفرینان آینده و اپلیکیشن همقدم از وزارت کار، رفاه و تامین اجتماعی صادر شد.

ادامه مطلب

خیریه رعد چند سال متوالی است که در فصول مختلف خیریه غذا برگزار میکند. امسال نیز قرار بود این خیریه در روزهای 18، 19 و 20 مهر ماه برگزار شود.

ادامه مطلب

همایش سالمندی دانشگاه علامه طباطبایی همایش سالمندی در تاریخ 28/08/97 با رویکرد روانی اجتماعی در دانشگاه علامه طباطبایی برگزار می شود.

ادامه مطلب

حضور همقدم در همایش تغذیه سالم و ارگانیک در سرای محله داوودیه

ادامه مطلب

برگزاری همایش با عنوان نیمه دوم را بهتر زندگی کنیم در رابطه با اینکه چطور دوران سالمندی را شاد و سالم زندگی کنیم

ادامه مطلب

حضور همقدم در نمایشگاه کار و در بخش مدیران منابع انسانی

ادامه مطلب

حضور همقدم به عنوان استارت آپ در جشن سالانه انجمن صنفی مدیران منابع انسانی

ادامه مطلب

حضور فعال همقدم و همقدمان در خیریه ثمر

ادامه مطلب

حضور همقدم و عوامل در سمپوزیوم مدیریت

ادامه مطلب

حضور غرفه همقدم در پانزدهمین کنفرانس مدیریت

ادامه مطلب

سخنرانی خانم الهه عزیزی رئیس هیات مدیره و موسس استارت آپ همقدم در مدرسه خرد

ادامه مطلب

متخصص مسمومیت های شیمیایی و دارویی گفت: سالمندان گاهی فراموش می کنند که داروهایشان را مصرف کرده یا نکردند. از این رو، مصرف را تکرار می کنند و دچار مسمومیت می شوند.

ادامه مطلب

موضوع سلامت و ارتقاء کیفیت زندگی یکی از اساسی‌ترین نیازها در دوران سالمندی است. در راستای پاسخگویی به این نیاز و به منظور آگاهی بخشی و توسعه‌ سلامت میان سالمندان، با دکتر ارمغان السادات کیهان مهر - متخصص طب سنتی و مدرس انجمن طب سنتی ایران به گفت و گو نشستیم که در ادامه می‌خوانید:

ادامه مطلب